Организация концертов и праздников Оставить отзыв, отзывы о Донецкой филармонии

Главная » Статьи » СМИ пишут...

Газета "День": Музичний уїк-енд у Донецьку


З аншлагами відбувся четвертий «Джаз-форум»

Міжнародний джазовий фестиваль на сцені Донецької філармонії зібрав українських, російських та американських джазменів. Він був присвячений відомому донецькому трубачеві і джазменові Валерію Колесникову.

Першого дня публіці запам’ятався виступ жіночого колективу випускниць Донецької державної музичної академії ім. С. Прокоф’єва JFSvoices.

— У Валентини Стреліної — низький голос, який може змінюватися, тому в колективі вона може співати голосом, наближеним до чоловічого, — зазначив на прес-конференції співорганізатор фестивалю, завідувач кафедри «Музичне мистецтво естради» Донецької державної музичної академії ім. С. Прокоф’єва Анатолій ЛОЗОВСЬКИЙ.

Наступного дня джазові композиції представили «Діксіленд» Six hot man, тріо Володимира Зінковського. До речі, останні виконували авторські композиції, зокрема тему «Валєра», присвячену В. Колєсникову. А «родзинкою» вечора став спільний виступ Рея Брауна-молодшого з українськими джазменами — Володимиром Зінковським, Анатолієм Лозовським, Володимиром Копотем, Артуром Фроловим. Під час фінальної пісні зал підспівував містерові Брауну: «Пий уранішню воду, пий уранішню воду». Сам Рей Браун-молодший після виступу поділився: «Я відчуваю себе натхненним!».

— Виступ був чудовим! Я слухаю джаз з 1964 року. Раніше сам грав на фоно, але після травми пальця припинив, — ділиться своїми враженнями фізик-підприємець Сергій ФІЩУК.

— Нам дуже сподобалося. Ми знаємо всіх артистів, які тут виступали. Зараз перебуваємо під великим враженням. Дай Бог, щоб ці фестивалі проходили частіше, — каже поціновувач джазу Валентина НОВІКОВА.

Третій день фестивалю став завершальним. На сцені виступило «Тріо Родіона Іванова» (Київ), вокаліст Юрій Шихін (Москва), «Діксіленд» (Донецьк).

Організатори запевняють, що традиції джазових фестивалів продовжуватимуться. Філармонія оплатила виступи артистів, а магазин музичних інструментів «Камертон» безкоштовно надав якісну техніку.

— Фестивалі — дороге задоволення. Але головне, щоб були люди, які розвиватимуть цей вид мистецтва. Чи стане джаз популярним, як це було в 1960-х роках, залежить від багатьох чинників. На масовому рівні поки що такого не відчувається. Але в Донецьку джаз дуже популярний, — відзначає А. Лозовський.

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

Рей Браун-молодший: «Я щасливий бути музикантом»


Син легендарних джазменів розповів «Дню» про донецький концерт та про своїх батьків

Через рік після весілля Елла Фіцджеральд і Рей Браун усиновили сина сестри Елли і назвали його Реєм Брауном-молодшим. Про своїх батьків він згадує з величезним теплом. Збереглося декілька світлин, на яких Рей зі своєю матір’ю — під час гри на фортепіано, вони сидять обійнявшись. Але дуетом вони так і не заспівали. Композиція, в якій звучать голоси матері й сина, створена за допомогою сучасних технологій. Усе своє дитинство Рей бачив у рідній домівці світових зірок джазу — Луї Армстронга, Френка Сінатру та інших знаменитостей. «Але я не сприймав їх як зірок, це були друзі моїх батьків», — згадує Рей, котрий уперше відвідав Україну для виступу на «Джаз-форумі».

Як зізнається Браун-молодший, спочатку він хотів стати доктором, потім музикантом. До джазу прийшов через класику, займався на ударних інструментах, грав на фортепіано. Він часто бував на концертах своїх батьків.

Рей не багатослівний, але водночас постійно жартує. Він скромний, але на сцені в його обличчі, жестах, рухах — в усьому видно задоволення від кожної ноти. Після концерту «День» розмовляв із Реєм Брауном-молодшим про його враження після концерту в Донецьку, про Україну, музику та про його відому родину.

— Я відчуваю себе натхненно. Це було дуже приємно. Публіка була дуже люб’язною, вона прекрасно реагувала на виступ музикантів. І тому працювати було дуже легко та приємно.

— У вас досить гучне ім’я. Воно вплинуло на вашу кар’єру?

— Я ціную своїх батьків. Але вони були тими, ким були, а я — той, ким я є. У мене своя творча кар’єра, свої пісні. Я щасливий бути музикантом. Я займався на багатьох інструментах. Інколи я грав із батьком. Але потім я став співати і зрозумів, що хочу бути джазовим вокалістом. І тоді батьки вже не могли мене зупинити.

— Ви вперше в Україні? Чому обрали нашу країну для гастролей?

— Я познайомився із жінкою Наталією, а вона познайомила мене з Володимиром Зінковським. Ми розпочали співпрацю. Володимир обирав майданчики, де можна було б виступити. Тому я приїхав у Донецьк на фестиваль. Щодо концертів, то вони можливі в Ялті й Одесі. Зараз тривають переговори, щоб провести гастролі й в інших українських містах. Цей фестиваль дав можливість познайомитися з Україною і джазовими музикантами (практично нічого я не знав про вашу країну й українських музикантів). До речі, про світову сучасну джазову культуру я теж знаю небагато. Живу на невеликому острові (за межами Америки), і це дає можливість займатися власною творчістю.

Катерина ЯКОВЛЕНКО, «День» Донецьк, Рубрика: Культура Газета: №15, (2013)
Фото Віктора КОРВІКА

Источник: День
СМИ пишут... | 30.01.2013 | Просмотров: 732 Поделиться:
| Теги: джаз, джаз-форум, день, фестиваль, Лозовский

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мы ждем Вас!
Наш адрес: г. Донецк,
ул. Постышева, 117
(р-н пл. Ленина)
Касса работает
ежедневно
с 10 до 18 часов
(временно до 17 ч.)

тел. (062) 335-71-54
Гл. администратор:
(062) 305-50-31,
050-972-05-11
(cправки, доставка билетов).
Категории раздела
Пресс-релизы
Архив пресс-релизов Донецкой областной филармонии.
О концертах
СМИ пишут...
Статьи и публикации, касающиеся работы филармонии, в СМИ
Поздравления
Публикации »
Первый месяц осени в Донецкой филармонии

ВЛАДИМИР ВЫСОЦКИЙ. ПЕСНИ ДЛЯ ДОНЕЦКА

В свой юбилейный сезон столичная филармония даст 150 концертов и презентует духовой оркестр

Маэстро Питер Сейврайт, выступавший в лучших концертных залах Европы, высоко оценил игру донецких музыкантов

Пресс-конференция с П. Сейврайтом

Видео »
Стоит посмотреть: Пресс-конференция пианиста из Шо...

"От барокко до современности", Донецкая ...

Jazz River - Септет-джаз Александра Куслина. 19.06...

Поиск по сайту
Мы в соц. сетях:
 
Copyright Донецкая государственная академическая филармония © 2016 Используются технологии uCoz
Копирование и цитирование информации приветствуется! Просим добавлять гиперссылку на сайт филармонии!
Все права защищены! | RSS | Вход | Карта.